Вплив COVID-19 на пацієнтів із запальними захворюваннями кишеника

Вплив COVID-19 на пацієнтів із запальними захворюваннями кишеника

Вчені довго думали над цим питанням і нарешті прийшли до висновку, що пацієнти із запальними захворюваннями кишечника (ЗЗК), які заразились COVID-19, не мають підвищеного ризику розвитку важкого перебігу даного захворювання, у порівнянні з людьми без ЗЗК.

 Хоча біологічна та нестероїдна імуномодулююча терапія також не були пов’язані з гіршими наслідками COVID-19 у пацієнтів із ЗЗК, пацієнти, які отримували кортикостероїди упродовж останніх трьох місяців, мали більший ризик важкого перебігу та розвитку ускладнень, згідно з проаналізованими даними.

Автори дослідження, доктор Сінгх та його колеги, використовували об’єднану базу даних про дослідження охорони здоров’я, TriNetX (Глобальна мережа досліджень охорони здоров’я, базується в США), для виявлення понад 196 000 пацієнтів із ЗЗК, у тому числі 1 901 особу, які проходили тестування на COVID-19 у період між 20 січня та 26 травня 2020 року.

Важкий перебіг COVID-19, визначений як необхідність госпіталізації та / або летальний наслідок  через 30 днів після постановки діагнозу COVID-19, спостерігався у 24% пацієнтів із ЗЗК та 21% із групи осіб, які не страждали на ЗЗК.

            У пацієнтів із ЗЗК при захворюванні на COVID-19 частіше спостерігалися шлунково-кишкові симптоми, включаючи нудоту та блювання, діарею та біль у животі.

Серед пацієнтів, які отримували кортикостероїди, у 31% перебіг захворювання був важким у порівнянні з 19% пацієнтів, які не застосовували кортикостероїди.

Хворі на ЗЗК із важким перебігом COVID-19 були старшими та мали більше супутніх захворювань, ніж особи із перебігом легкої або середньої тяжкості.

Фактори ризику тяжкого перебігу COVID-19 у хворих на ЗЗК мають спільні риси з визначеними факторами ризику для наслідків COVID-19 у решти осіб, таких як похилий вік та наявність супутніх захворювань, таких як цукровий діабет, хронічні захворювання легень, ураження серцево-судинної системи.

Використання імуномодулюючих методів лікування за рік до встановлення діагнозу COVID-19 не підвищувало ризик важкого перебігу і наслідків цього захворювання, тому вчені зробили висновок про те, що пацієнти, що страждають від ЗЗК і перебувають на стадії ремісії, основу лікування яких складають імуномодулятори та біологічні препарати, не повинні припиняти приймання цих препаратів.

            Більш масштабні багатоцентрові дослідження, безумовно, потрібні для розуміння ролі біологічних препаратів, імуномодулюючих препаратів та використання стероїдів у хворих на ЗЗК із СOVID-19.

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/932425

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"