Як підтримати людину, яка захворіла?

Звістка про серйозне захворювання, яке раптово з’явилось у когось з наших рідних або близьких, найчастіше викликає у нас відчай та відчуття безпорадності. Відразу з’являється безліч питань та можуть виникнути проблеми в спілкуванні та взаєморозумінні.

Зазвичай в таких ситуаціях ми запитуємо себе: Як поводитися найкраще? Що сказати? Про що краще промовчати? Як висловити свою підтримку?

Найважливіше, на мій погляд, що ви можете зробити для близької людини, яка опинилась в такій ситуації:

  1. Не мовчіть! Обов’язково дайте зрозуміти людині те, що ви розумієте, про яку хворобу йде мова. В Інтернеті зараз можна знайти безліч інформації про запальні захворювання кишечника, включаючи інформацію про симптоми, лікування і т.п. Бажано, щоб ви розуміли основні терміни, які може використовувати хвора людина в розмові із вами. Наприклад, що таке ремісія або загострення. Пам’ятайте, що б ви не сказали, головне у вашій розмові – це щирість та співчуття. Краще уникайте таких питань як: Чим допомогти? Потрібна якась допомога? Питання подібного роду може поставити людину в незручне становище і найімовірніше вона відповість вам: “Дякую, нічого не треба”. Більшості людей дуже незручно просити про допомогу, як би гостро вони в ній не потребували. Дізнайтеся, чи можете бути корисним у рідних хворої людини.
  2. Всі ми різні. Хтось із нас відкрито ділиться своїми переживаннями, а є ті, які можуть замкнутися в собі та почати уникати друзів й компаній. Деякі навіть можуть не відповідати на телефонні дзвінки або відмовлятись від зустрічей. Головне в такій ситуації – не пропадайте надовго, як би важко не складалося ваше спілкування. В ситуації, коли у вашого співрозмовника немає настрою і бажання говорити, ви можете надіслати йому підбадьорливе SMS.
  3. Бувають і такі моменти, коли людина не може фізично покинути стіни будинку, а також не в змозі прийняти гостей. Пам’ятаю, одного разу, коли я була в такому ж стані, моя близька подруга принесла новорічні подарунки для мене і моєї родини до нашого дому 31 грудня і передала їх через мого чоловіка. Це було дуже зворушливо і приємно. Тому робіть те, що допоможе повернути відчуття щастя і подарувати позитивні емоції вашому хворому родичу або другу.
  4. Не робіть поспішних висновків про стан здоров’я людини за її зовнішнім виглядом. У людей, що мають запальні захворювання кишечника (НВК або хвороба Крона) найчастіше немає зовнішніх проявів цих захворювань. Навіть, якщо людина прекрасно виглядає і посміхається вам, всередині у нього можуть відбуватися дуже серйозні порушення, а його самопочуття може бути поганим. Уникайте висловлювань: «А по тобі й не скажеш …”, “Треба ж, дивишся на тебе і ніколи не подумаєш, що ти хворий …” і т.п. Краще запитати: “Що нового?” Замість звичного ” Як справи?”
  5. Для багатьох людей із запальними захворюваннями кишечника звичні урочисті заходи або похід в гості може виявитися великою проблемою. Запрошуючи друга за святковий стіл, поцікавтеся заздалегідь, які продукти йому можна вживати в їжу. Приготуйте страви з дозволених продуктів. Якщо вони будуть на столі, то це дозволить хворому відчувати себе комфортно і не залишитися голодним.
  6. Будьте обережні з порадами. У прагненні допомогти близькій людині дуже часто ми можемо несвідомо нашкодити. Найчастіше це стосується порад про нетрадиційні методи лікування. Особливо, коли у людини зовсім недавно виявили захворювання і вона знаходиться в стані сильного стресу. ЇЇ готовність вхопитися за будь-яку соломинку і випити будь-яку пігулку, яка обіцяє їй зцілення, може стати фатальною помилкою. Особисто я не проти деяких методів лікування нетрадиційною медициною, але тільки, якщо це буде поєднуватися з медикаментозною терапією прописаної кваліфікованим лікарем.

З особистого досвіду в спілкуванні з пацієнтами, хотілося б відзначити те, що хворій людині не завжди потрібні поради. Часом йому просто потрібна рука, яка підтримає. Вуха, які вислухають. Серце, яке зрозуміє.

Радійте життю разом зі своїми друзями та близькими. Найчастіше даруєте один одному позитивні емоції. Не зациклюйтеся на своїх відчуттях. Хвороба – не вирок, постарайтеся менше про неї згадувати та думати.Автор: Дарья Вакулина

FB: https://www.facebook.com/dasha.chumachencko
Email: [email protected]


Задати питання автору

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"