Новий та більш точний спосіб доставлення ліків для пацієнтів з ЗЗК

Новий та більш точний спосіб доставлення ліків для пацієнтів з ЗЗК

Дослідники компанії Progenity, Inc, у Сан -Дієго, Каліфорнія, розробляють новий спосіб доставлення ліків для пацієнтів, що страждають на запальні захворювання кишечника (далі ЗЗК) безпосередньо до слизової оболонки товстої кишки, що може підвищити точність доставлення діючої лікарської речовини та зменшити її системний вплив на організм.

Хоча існуючі цільові системи доставлення препаратів до товстої кишки (CDDS) є значним покращенням неспецифічного доставлення ліків, вони, як правило, спираються на фізіологію пацієнта, тобто pH, кишкову мікробіоту, перистальтику та час транзиту. Це значно обмежує можливості доставлення потрібної кількості ліків у місце прикладання дії, і потенційно може вплинути на їхню безпеку та ефективність.

Система доставлення ліків від Progenity, тепер відома як DDS2, – це електронний спосіб доставлення ліків у товсту кишку, який базується саме на особливостях анатомії кишечника, а не на фізіології.

DDS2 – це капсула, що не розкладається у травному тракті, оточена оболонкою, що відокремлює систему електроніки та привід від зовнішнього середовища. Під час транспортування, світлодіоди, що виходять назовні, блимають і освітлюють навколишні тканини. Коли відбите світло потрапляє на фотоприймачі в капсулі, внутрішній алгоритм визначає правильність анатомічного розташування, щоб забезпечити місцеве доставлення інкапсульованого препарату.

DDS2 запрограмований на розпізнавання переходу через ілеоцекальний (клапан між здухвинною та сліпою кишками, перехід між тонкою і товстою кишкою. – прим.перекл.) клапан, оскільки саме у сліпій кишці має відбутись вивільнення лікарського засобу. Пристрій має розміри приблизно 11 на 26 мм і за матеріалами та параметрами безпеки подібний до раніше затверджених електронних пристроїв для шлунково-кишкового тракту, які зараз використовуються, включаючи SmartPill, Endocapsule та PillCam Colon.

Наразі у вчених є дві заплановані програми з використання препаратів/пристроїв для лікування ЗЗК: технології DDS2-PGN-600 та PGN-001.

PGN-600-це комбінація тофацитинібу/DDS2. Тофацитиніб – інгібітор ферменту янус-кіназа, схвалений для лікування помірного та важкого виразкового коліту. Однак його застосування до винаходу цієї системи доставлення було обмежене дозою та системною токсичністю, що виникали як наслідок звичайного перорального приймання. Дослідження демонструють набагато менші негативні системні наслідки у порівнянні з традиційним пероральним введенням. Також спостерігалося збільшення всмоктування в слизову оболонку в дистальному відділі товстої кишки.

PGN-001-це комбінація адалімумабу/DDS2, альфа-препарату, схваленого для лікування хвороби Крона та виразкового коліту середньої та важкої форми. У дослідженнях було продемонстроване значне покращення доставлення препарату в товсту кишку, кращий ефект на перебіг ЗЗК і зменшення негативного впливу на інші органи і тканини.

Ці доклінічні результати дають додаткові докази того, що такий спосіб доставлення ліків має потенціал для трансформації лікування виразкового коліту шляхом максимального збільшення доступної дози місцево, одночасно зменшуючи системний вплив для підвищення безпеки.

Вчені стверджують, що, оскільки це стосується не лише маленьких молекул, але також і моноклональних антитіл, технологія відкриває потенціал для додаткових кандидатів для програми цільової терапії ЗЗК, а також для фармацевтичного та біотехнологічного партнерства.

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/955062

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"