10 фраз для підтримки людей, які страждають тривожними станами

Як думаєте, що є найважливішим для людей з тривогою? Це люди, які завжди зможуть зрозуміти, прийняти, підтримати й не знецінювати проблеми тривожної людини.

В цій статті я опишу фрази, які ви зможете використовувати для підтримки людей, які страждають тривожними станами. Почнемо.

 1. «Я завжди поряд з тобою, якщо це необхідно». Такими словами, ви даєте тривожній людині опору і відчуття безпеки. При тривожності це одні з базових почуттів.
 2. « Як ти»? На перший погляд, дуже прості слова, але насправді надважливі. Особливо, якщо вони будуть сказані щиро і дійсно направлені на зацікавленість в самопочутті близької людини.
 3. «Я не знецінюю твої переживання». Найбільша проблема у підтримці людей з тривожними розладами – це знецінювання проблеми. Спокійні люди не можуть зрозуміти, що по факту розлади тривожності – це реальний діагноз, який не дає людині повноцінно жити. І слова типу «ти не переживай», «в тебе все в голові», «просто не думай про це» дуже боляче відбиваються в тривожної людини в середині. Тому рекомендую їх НІКОЛИ не використовувати. А, навіть, при нерозумінні даного стану проявляти максимальну зацікавленість.
 4. «Я пройду це з тобою». Почуття тривоги знижується, якщо людина знає, що зі своїми труднощами вона буде справлятись не одна.
 5. «Чи можу я тобі допомогти?». Такими словам ви не порушите особисті кордони тривожної людини, але водночас наддасте йому варіанти підтримки.
 6. «Не поспішай, дай собі час». Людина в тривозі зазвичай не може контролювати час, свої вчинки, думки. Тому тут важливо дати зрозуміти, що людину ніхто не підганяє, а навпаки дає час на подолання тривожного стану.
 7. «Я бажаю потурбуватись про тебе». Тривожна людина в голові постійно має сценарії з «фільмів жахів». Тому в такі моменти важливо людину «заземляти» і таким чином проявляти підтримку.
 8. «Це обов’язково пройде» Під час сильної тривоги часто людям здається що це кінець. Важливо, акуратно людину повертати до реальності, пояснюючи, що цей загострений стан пройде.
 9. «Я розумію, що ти не можеш з цим справитись». Часто ментальні захворювання, яких не видно очно, ігноруються людьми. Але вони не є легшими, ніж фізичні, які значно помітні. Тому людині вартує проговорювати, що її розуміють й приймають.
 10. «Я люблю тебе, не зважаючи ні на що». Що тривожна людина думає про оточення? Частіше всього те, що з таким станом вона нікому не потрібна. Так от, потрібно кожного дня людину переконувати в протилежному.

Ці фрази не є якимось золотим стандартом. Вони просто допоможуть вам і направлятимуть у вірне русло. Підтримуйте тривожних людей, а особливо ПРИЙМАЙТЕ.

Ваша психологиня Крістіна.

 

Автор: Крістіна Язєва

Фейсбук https://www.facebook.com/profile.php?id=100003311839806

Е-мейл: [email protected]


  Задати питання автору

   

   

  Залишити коментар

  Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

  Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
  Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

  Адреса і контакти

  Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
  Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
  Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
  Ел. пошта: [email protected]
  Facebook: gofulllife

  Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"