Трансплантація фекальної мікробіоти – ноу-хау у лікуванні неспецифічного виразкового коліту

Трансплантація фекальної мікробіоти – ноу-хау у лікуванні неспецифічного виразкового коліту

Трансплантація фекальної мікробіоти (FMT) може бути одним із успішних терапевтичних підходів до ведення пацієнтів із неспецифічним виразковим колітом, згідно з результатами нових досліджень, проведених в університеті Аделаїди.

 Рандомізоване подвійне сліпе дослідження, опубліковане в журналі JAMA, було співпрацею між Університетом Аделаїди, Інститутом охорони здоров’я та медичних досліджень Південної Австралії (SAHMRI), CSIRO та CALHN (SA Health).

 У ньому взяли участь 73 дорослих з неспецифічним виразковим колітом, легкого та середнього ступеня активності – запальним захворюванням кишечника, яке впливає на слизову оболонку товстої кишки і прямої кишки, викликаючи симптоми, включаючи біль, кривавий стілець, і підвищений ризик виникнення раку товстої кишки. Сутність дослідження полягала у поділі пацієнтів на дві групи, одній з яких за допомогою колоноскопії в кишку вводили отримані від донорів фекалії, попередньо оброблені в безкисневих умовах; особам в іншій групі проводилось введення власних фекалій. Після цього проводилось дві клізми.

У 32% випадків трансплантації фекалій, отриманих від донорів, у пацієнтів спостерігалось настання ремісії (зменшення симптомів і покращення стану. – прим. перекл.). Отримані дані суттєво перевищують такі у групі плацебо (9%). Подібні результати можливо зареєструвати при підборі найбільш оптимального для хворого варіанту лікування з існуючих. Багато з доступних в даний час методів лікування виразкового коліту покращують захворювання шляхом придушення імунної системи, що може призвести до потенційних побічних ефектів, таких як інфекція або злоякісність.

 “Найбільш важливою відмінністю в цьому дослідженні в порівнянні з попередніми є використання анаеробної (безкисневої) обробки калу”, – пояснює керівник дослідження Сем Костелло, гастроентеролог у лікарні Королеви Єлизавети, викладач медичної школи університету Аделаїди. – Багато кишкових бактерій вмирають під дією кисню, і ми знаємо, що при анаеробній обробці калу виживає велика кількість мікробіоти донорів, які можна вводити пацієнту. Ми вважаємо, що це може бути причиною того, що ми мали хороший терапевтичний ефект лише з невеликою кількістю процедур”.

“Нашою довгостроковою метою є розробка раціонально розробленої мікробної терапії, яка може замінити трансплантацію фекальної мікробіоти,  – стверджує пан Костелло. – Ми хочемо створити таблетовані препарати, які б містили ці бактерії і могли сприяти покращенню стану без використання донорських фекалій”.

Джерело: https://www.news-medical.net/news/20190116/Poo-transplant-can-successfully-treat-patients-with-ulcerative-colitis.aspx

 

Пов'язані Публікації

 • Новини на головній

  Використання сучасних технологій при дослідженні мікробіоти

  Новий інструмент, розроблений вченими у Quadram Institute та Earlham Institute, допомагає краще зрозуміти складний зв’язок між кишковою мікробіотою та організмом людини. Цей інструмент буде цінним для дослідників, які намагаються зрозуміти, як мікробіота впливає на здоров’я людини, які відбуваються в організмі зміни, що призводять до розвитку різноманітних захворювань, і дозволять таким чином розробити ліки із більш точною дією.

 • Блог, Новини на головній

  10 несподіваних фактів про Виразковий коліт

  Гіппократ сказав, що “вся хвороба починається в кишечнику”. Приблизно через 2000 років основна наука нарешті погоджується: погана суміш бактерій у вашій шлунково-кишковій системі пов’язана з аутоімунними порушеннями, умовами психічного здоров’я, хворобами серця і навіть певними видами раку. Так буває при Виразковому коліті (ВК), який порушує мікробіом кишечника і запускає імунну систему для нападу на слизову, що вистилає кишечник, що призводить до інтенсивних і болючих симптомів.

 • Новини на головній, Харчування

  Вплив на мікробіом у пацієнтів із запальними захворюваннями кишечника – про- та пребіотики

  Разом із накопиченням нової наукової інформації про порушення кишкового мікробіому та розвиток запальних захворювань кишечника (ЗЗК), розглядаються потенціальні можливості підвищення ефективності лікування завдяки впливу на склад мікробіому.

 • Новини на головній, Харчування

  Роль харчування у виникненні запальних захворювань кишечника

  Аналізуючи причини більш високої захворюваності на ЗЗК в індустріально розвинених країнах, багато експертів звертають увагу на суттєві відмінності в гігієнічних стандартах, контактах населення з певними мікроорганізмами, в харчуванні, застосуванні ліків і в екологічній ситуації.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"