Трансплантація фекальної мікробіоти – ноу-хау у лікуванні неспецифічного виразкового коліту

Трансплантація фекальної мікробіоти – ноу-хау у лікуванні неспецифічного виразкового коліту

Трансплантація фекальної мікробіоти (FMT) може бути одним із успішних терапевтичних підходів до ведення пацієнтів із неспецифічним виразковим колітом, згідно з результатами нових досліджень, проведених в університеті Аделаїди.

 Рандомізоване подвійне сліпе дослідження, опубліковане в журналі JAMA, було співпрацею між Університетом Аделаїди, Інститутом охорони здоров’я та медичних досліджень Південної Австралії (SAHMRI), CSIRO та CALHN (SA Health).

 У ньому взяли участь 73 дорослих з неспецифічним виразковим колітом, легкого та середнього ступеня активності – запальним захворюванням кишечника, яке впливає на слизову оболонку товстої кишки і прямої кишки, викликаючи симптоми, включаючи біль, кривавий стілець, і підвищений ризик виникнення раку товстої кишки. Сутність дослідження полягала у поділі пацієнтів на дві групи, одній з яких за допомогою колоноскопії в кишку вводили отримані від донорів фекалії, попередньо оброблені в безкисневих умовах; особам в іншій групі проводилось введення власних фекалій. Після цього проводилось дві клізми.

У 32% випадків трансплантації фекалій, отриманих від донорів, у пацієнтів спостерігалось настання ремісії (зменшення симптомів і покращення стану. – прим. перекл.). Отримані дані суттєво перевищують такі у групі плацебо (9%). Подібні результати можливо зареєструвати при підборі найбільш оптимального для хворого варіанту лікування з існуючих. Багато з доступних в даний час методів лікування виразкового коліту покращують захворювання шляхом придушення імунної системи, що може призвести до потенційних побічних ефектів, таких як інфекція або злоякісність.

 “Найбільш важливою відмінністю в цьому дослідженні в порівнянні з попередніми є використання анаеробної (безкисневої) обробки калу”, – пояснює керівник дослідження Сем Костелло, гастроентеролог у лікарні Королеви Єлизавети, викладач медичної школи університету Аделаїди. – Багато кишкових бактерій вмирають під дією кисню, і ми знаємо, що при анаеробній обробці калу виживає велика кількість мікробіоти донорів, які можна вводити пацієнту. Ми вважаємо, що це може бути причиною того, що ми мали хороший терапевтичний ефект лише з невеликою кількістю процедур”.

“Нашою довгостроковою метою є розробка раціонально розробленої мікробної терапії, яка може замінити трансплантацію фекальної мікробіоти,  – стверджує пан Костелло. – Ми хочемо створити таблетовані препарати, які б містили ці бактерії і могли сприяти покращенню стану без використання донорських фекалій”.

Джерело: https://www.news-medical.net/news/20190116/Poo-transplant-can-successfully-treat-patients-with-ulcerative-colitis.aspx

 

Пов`язані Публікації

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: info@gofulllife.com.ua
Facebook: gofulllife

Створено за підтимки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"