Запальні захворювання кишечника і рак: чи є зв’язок?

Згідно даних нещодавно проведених досліджень, опублікованих 4 грудня 2018 року в журналі European Urology, цілком можливе існування зв’язку між запальними захворюваннями кишечника та збільшенням частоти розвитку раку передміхурової залози у чоловіків. Вчені стверджують, що ризик раку збільшується в чотири-п’ять разів порівняно із особами чоловічої статі такого ж віку, які не страждають на запальні захворювання кишечника (далі ЗЗК).
Дослідження були проведені на базі Northwestern University Feinberg School of Medicine, Чікаго. Раніше також проводились роботи, присвячені зв’язку цих двох патологій, але вони не враховували вимірювання рівня ПСА (простат-специфічного антигену – характерного білка, збільшення якого у крові є характерною ознакою раку простати).
Всього за період з 1996 по 2017 рік було обстежено на предмет виявлення раку 10 339 чоловіків, із яких 1033 мали ЗЗК, а 9306 ні. Отримані дані свідчать, що серед осіб із ЗЗК частота розвитку онкологічного ураження передміхурової залози склала 4,4%, що значно перевищує таку величину (0,65%) у контрольної групи.
Згідно з науковими даними, після 55 років у чоловіків із ЗЗК рівень ПСА підвищується. Це, безперечно, доводить важливість регулярних обстежень в уролога для пацієнтів, які страждають на ЗЗК, проте не мають скарг з боку сечостатевої системи.
Окрім раку передміхурової залози, особи із ЗЗК відносяться також до категорії підвищеного ризику розвитку онкологічних захворювань товстої та прямої кишки. Існує велика кількість наукових робіт, які свідчать на користь того, що як неспецифічний виразковий коліт, так і хвороба Крона сприяють даному типу патології. Ключовим чинником, на думку вчених, є безперервний запальний процес у кишечнику, який призводить до того, що клітини слизової починають гіперрегенерувати і перероджуватись у злоякісні.
Після прочитання даної інформації виникає закономірне питання: що ж робити? Ось кілька корисних порад, які допоможуть вчасно виявити «тривожні ознаки», а також, по можливості, зменшити ризик онкозахворювання:
1) Перш за все, вашими вірними друзями мають стати активний спосіб життя і регулярне, збалансоване харчування з високим вмістом рослинної та натуральної їжі;
2) Після 55 років слід регулярно (раз на рік), навіть за відсутності будь-яких скарг, відвідувати уролога та проктолога;
3) По можливості мінімізуйте стресові чинники та попрацюйте над своїм режимом дня;
4) Вживайте «здорові» продукти із мінімальною термічною та хімічною обробкою, пам’ятайте, що одне тістечко, може, й не завдасть великої шкоди, але цю спокусу слід вживати набагато рідше за свіжу моркву або капусту;
5) При появі слідів крові у випорожненнях, посиленні або появі болю в животі, підвищення температури при відсутності ознак загострення ЗЗК, болі при сечовипусканні, різкому схудненні без видимої причини, сильній нудоті та слабкості слід негайно звернутись до лікуючого лікаря.
Дотримуйтесь цих правил, слідкуйте за самопочуттям і будьте здорові!
Джерела: https://wb.md/2V8jZNW https://bit.ly/2SXn476 https://bit.ly/2X9BOOq

Пов'язані Публікації

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: info@gofulllife.com.ua
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"