Вагітність і запальні захворювання кишечника: чи можливо поєднати?

Вагітність і запальні захворювання кишечника: чи можливо поєднати?
Жінки з запальними захворюваннями кишечника (далі ЗЗК) можуть мати здорову вагітність з належним плануванням і доглядом, відповідно до нової ініціативи великого медичного суспільства, спрямованої на розвінчання міфів, що оточують ці патології.

Проект «IBD Parenthood», створений Американською гастроентерологічною асоціацією (AGA), спрямований на навчання жінок із ЗЗК тому, як контролювати свій особливий стан для запобігання ризику під час зачаття, виношування та народження дитини.

Згідно зі статистичними даними, жінки, що страждають на ЗЗК, у три рази частіше вважають за краще не мати дітей, ніж жінки в загальному населенні, частково через помилкові знання про хворобу, відзначає AGA. «Часто, коли перебіг ЗЗК у вагітної недостатньо контрольований, ресурси її тіла спрямовані на запалення, тому порушується живлення плоду. Ускладнення можуть включати викидні, дострокові пологи та народження дітей із недостатньою масою тіла», стверджує керівник проекту IBD Parenthood, Dr. Uma Mahadevan.


На веб-сайті проекту вагітні, або особи, які планують вагітність, можуть знайти набір інструментів, що включає в себе інформаційні бюлетені, керівництво для обговорення та контрольний список питань, які необхідно обговорити зі своїми лікарями. Проект спрямований на вирішення спільних проблем, наприклад, чи шкідливі ліки від ЗЗК під час вагітності, та інформацію про можливість успадкування хвороби новонародженими.

Дійсно, проект IBD Parenthood рекомендує жінкам поспілкуватися з постачальниками медичних послуг “на початку процесу” планування сім’ї та працювати з командою фахівців для розробки індивідуалізованого плану лікування. Оскільки ЗЗК періодично переходять у ремісію, метою є уникнення епізодів загострення, які вважаються ризикованими під час вагітності.

«Основне правило полягає в тому, що захворювання необхідно перевести у стадію ремісії перед тим, як планувати вагітність», запевняє Dr.Mahadevan. «Один з пунктів, викладених у проекті, полягає в тому, що ви повинні перебувати в стадії ремісії протягом принаймні трьох місяців, перш ніж розглядати зачаття, щоб ваш організм мав достатній запас часу на повноцінне відновлення після епізоду загострення, а лікарі були впевнені у ефективності призначеного лікування».

Проект IBD Parenthood також підтримується Товариством по материнсько-фетальній медицині (Society for Maternal-Fetal Medicine), Фондом хвороби Крона і коліту (the Crohn’s & Colitis Foundation) та мережею підтримки пацієнтів, Girls With Guts.

Шлях клінічної допомоги, розроблений у проекті IBD Parenthood і опублікований 19 січня в журналі Gastroenterology, надає лікарям інформацію для ведення вагітних із ЗЗК. У наведеному джерелі також можна ознайомитись із відгуками декількох із багатьох жінок, які, попри наявну патологію, змогли щасливо виносити дітей і долучились до проекту в якості волонтерів. Тепер жінки можуть (з урахуванням рекомендацій, звичайно) ставати матерями.

Джерела:
1) стаття, присвячена проекту: https://wb.md/2IvPznx
2) сайт проекту: http://bit.ly/2DESV37

Пов'язані Публікації

  • Блог, Новини на головній, Харчування

    Що потрібно знати про виразковий коліт і вагітність

    У жінок з виразковим колітом можуть виникнути проблеми з перебігом цього захворювання під час вагітності. Однак цей стан не обов’язково впливає на шанси завагітніти, а жінки з виразковим колітом можуть мати здорову вагітність і безпечні роди.
    Виразковий коліт (ВК) – тип запального захворювання кишечника (ЗЗК), який виникає при запаленні товстої кишки або прямої кишки. У міру прогресування захворювання спостерігаються періоди спалахів, під час яких симптоми погіршуються.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: info@gofulllife.com.ua
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"