Візит у Київську обласну клінічну лікарню

02 квітня 2019 року члени Громадської організації хворих із запальними захворюваннями кишечника «Повноцінне життя» побували у Київській обласної лікарні та поспілкувались із провідними лікарями України в галузі проктології та ендоскопії.
На питання пацієнтів відповідали Головний проктолог Київської області, Завідувач відділенням проктології Київської обласної клінічної лікарні, хірург – проктолог вищої категорії, член правління асоціації колопроктологів України, член Європейської асоціації колопроктологів, Асистент кафедри хірургії та проктології НМАПО ім. П.Л. Шупика, кандидат медичних наук, Пироговський Володимир Юрійович та завідуючий відділенням ендоскопії Київської обласної клінічної лікарні, Хірург-проктолог, лікар-ендоскопіст вищої категорії, Плем’яник Сергій Віталійович .
Пацієнти:
Ми багато чули, що у разі виникнення стриктури кишечника та загрози непрохідності кишечника можна застосовувати деякі засоби для розширення стінок кишечника. Наприклад, стенди та балони. Яка різниця між цими засобами, в яких випадках вони можуть застосуватись?
Плем’яник С.В.
По-перше, пацієнту необхідно пройти колоноскопію, протягом якої лікар набирає матеріал для проведення гістологічного дослідження та з’ясовує, якого характеру ця стриктура, може це онкологічна або запальна форма. Якщо ця стриктура має запальний характер, то застосовується консервативне лікування, та вирішується, яким чином можна розширити це звуження, балоном чи стендом. Якщо стриктура дуже щільна, то балон не допоможе, потрібно ставити стенд. Якщо ця стриктура не повністю перекриває просвіт кишечника, а лише частково, то балоном можна досягти непоганих результатів та розширити просвіт кишки. Якщо просвіту кишечника майже не має, то однозначно ставиться стенд.
Пацієнти:
Тобто навіть при значному звуженні кишечника ми можемо обійтись без оперативного втручання, без видалення кишечника?
Плем’яник С.В.
Так, в більшості випадків можна обійтись консервативним лікуванням
Пацієнти:
Які ендоскопічні операції Ви робите, і у яких випадках?
Плем’яник С.В.
Під час проведення колоноскопії або гастроскопії, якщо ми бачимо якесь утворення, поліпи, пухлини, насамперед, ми повинні з’ясувати, якого характеру це утворення. Після цього приймається рішення про видалення утворення. У більшості випадків, коли утворення незначні, видалення можна зробити ендоскопічними методами.
Пироговський В.Ю.
Останнім часом відсоток класичних оперативних вручань при захворюваннях кишечника з кожним роком знижується. Ми максимально намагаємось зберегти орган пацієнта та обійтись малоінвазивними методами лікування.
Плем’яник С.В.
Для комфортного проходження процедури дослідження ми пропонуємо нашим пацієнтам проходження колоноскопії під наркозом. Для таких пацієнтів ми обладнали спеціальні палати, у яких людина після обстеження або ендоскопічної операції може полежати пару годин під наглядом лікарів, та потім йди до дому.
Самі ендоскопічні операції та встановлення стендів у кишечнику проводяться в окремої операційної під наглядом рентген-апарату найсучаснішого зразка.
Пироговський В.Ю.
При проведенні колоноскопії для розширення кишечника ми використовуємо газ CO2, який краще переноситься пацієнтами, не визиває взуття живота та швидко всмоктується. Для цього ми маємо спеціальний апарат для інфільтрації CO2.
Також наше ендоскопічне відділення обладнане найсучаснішим обладнанням для проведення відео колоноскопії, один із апаратів до речі, був подарований відділенню урядом Японії. Крім того, в нашому відділені встановлений унікальний, єдиний в Україні ентероскоп для дослідження тонкого кишечника.
В відділенні є спеціальна кімната для мийки, обробки та дезінфекції колоноскопів та гастроскопів. Часто, пацієнти, які мають запальні захворювання кишечника, є носіями небезпечних інфекцій, тому тема стерильності є головною при підготовці до дослідження. Ми повністю виключаємо людський фактор та використовуємо виключно спеціальне обладнання. Ми проводимо ці процедури відповідно до європейських протоколів за допомогою сучасного обладнання та технологій.
В цілому ендоскопічне відділення Київської обласної лікарні було зроблено по європейським стандартам та технологіям. При створенні та обладнанні відділення із нами працювали провідні лікарі із Європи та США. Всі наші вимоги та забаганки були підтримані Головним лікарем Київської обласної лікарні, та виділено відповідне фінансування. Наші лікарі неодноразово проходили стажування у Європі, та постійно підвищують свою кваліфікацію.
Ми застосовуємо мультидисциплінарний підхід у обстеженні та лікуванні наших пацієнтів, та намагаємось за допомогою сучасних методів обстеження встановити максимально точний діагноз та призначити пацієнту лікування відповідно до його хвороби.
Пацієнти:
Якщо у пацієнта виявлена онкологічна пухлина у кишечнику, можна у вашої лікарні, вашому відділенні пройти лікування?
Пироговський В.Ю.
В нашому відділенні працює Керівник клініки онкохірургії на базі відділення проктології Київської обласної клінічної лікарні, Професор кафедри онкології Національної Медичної Академії Післядипломної Освіти ім. П.Л. Шупика, доктор медичних наук, хірург-онколог вищої категорії, Сорокін Богдан Вікторович. Інші лікарі також пройшли підготовку у галузі онкології. Ми працюємо по європейським протоколам та забезпечуємо повний цикл лікування онкологічних проблем. Від видалення пухлини до хіміотерапії та опромінення. Ми робимо унікальні ендоскопічні операції при онкології, які виключають великі оперативні втручання.
Пацієнти:
Як записатись на обстеження?
Пироговський В.Ю.
З початку необхідно прийти на консультацію із лікарем, в процесі консультації лікар з’ясовує, які проблеми має пацієнт, які можуть виникнути складності у процесі обстеження. Наприклад, у пацієнта хворе серце, тому необхідно провести додаткове обстеження серцево-судинної системи, щоб виключити ускладнення з цього боку.
Крім того, у разі наявності непрохідності кишечника протипоказані проносні препарати для підготовки к колоноскопії. У такому разі необхідно застосовувати інші методи.
Таким чином, після всебічного аналізу лікар призначає день для проведення обстеження та назначає процедури для підготовки.
Пацієнти:
Чи роблять у вашому відділенні УЗД кишечника?
Пироговський В.Ю.
Так, ми робимо таке дослідження, і воно дуже важливо для всебічної діагностики захворювання кишечника. Колоноскопія нам дає картину стану слизової оболонки, рентген – оболонку, а ось товщину стінки кишечника можна побачити за допомогою УЗД дослідження. УЗД дослідження можна робити скільки завгодно, воно не шкідливе та не травматичне, та у якості моніторингу стану кишечника після ендоскопічних втручань незамінне.
Пацієнти:
Володимиру Юрійовичу та Сергію Віталійовичу, дуже дякуємо вам за змістовну та цікаву розмову, та приємно бачити в Києві таке сучасне та діагностичне відділення. І головне, приємно мати можливість пройти обстеження та отримати лікування в Україні по європейським протоколам та за доступною ціною.
Пироговський В.Ю.
Хочу наголосити ще раз, хворобу не можна терпіти, при перших ознаках запалення кишечника необхідно звернутись до лікаря. Своєчасна діагностика та ефективне лікування можуть значно покращити стан пацієнта та дати йому можливість жити повноцінним життям.
Більш детально про наше відділення, лікарів, ціни та методи обстеження ви можете прочитати на нашому сайті https://proctolog.ua/.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"