Зв’язок між жировою тканиною та хворобою Крона

Нове дослідження, проведене на базі Університету Лімеріка в Ірландії, виявило прямий зв’язок між жировою тканиною та хворобою Крона.

У роботі, проведеній разом із командою з університетської лікарні Лімеріка, вперше висувається припущення, що хвороба Крона, яка є запальним захворюванням кишечника, насправді може бути станом, пов’язаним із надмірним розвитком жирової тканини у кишці.

Дослідження, опубліковане у провідному журналі Scientific Reports, було описане як “захоплююча відправна точка” для подальших досліджень хвороби Крона, яка щорічно вражає тисячі людей в Ірландії та за її межами, і включало аналіз будови тіла пацієнтів з хворобою Крона за допомогою спеціального обладнання. Цей аналіз частіше використовується для обстеження спортсменів або вивчення змін у тілі з віком. Науковці стверджують, що знайшли докази того, що хвороба Крона і ділянки, де розвивається запалення кишкової стінки, безпосередньо пов’язані з жировою тканиною.

За словами авторів, в осіб із хворобою Крона включення та розподіл жиру в тілі відрізняється від здорових осіб: переважно жирові відкладення розподіляються у нижніх відділах тіла, а не на животі. Розподіл жиру в осіб, що страждають на хворобу Крона, відрізняється, попри вищевказане, більшою часткою жирових клітин навколо кишечника. Науковці виявили, що в черевній порожнині, де розташовується кишечник, розвиток виразкових і запальних уражень кишкової стінки при хворобі Крона пов’язаний саме із більш високим ступенем відкладенням жиру. Простіше кажучи, враховуючи, що в нормі саме цей відділ тіла людини має відносно менше загального жиру, хвороба асоційована саме з жировою тканиною, що оточує кишечник.

Останнє дослідження доповнює результати попередніх робіт, присвячених вивченню мезентеріальної (брижової) мікробіології та виявленню біомаркерів запальних захворювань кишечника, що передаються з кров’ю. Ці дані призвели до нещодавнього оновлення класифікації частин травної системи людини та виділення брижі в якості окремого органу.

Це дослідження дозволяє розглядати клінічні проблеми як предмет міждисциплінарного обговорення. Наприклад, підхід вчених з Інституту Лімеріка до вивчення запальних захворювань кишечника призвів до розробки нового діагностичного тесту, який відрізняє хворобу Крона від виразкового коліту на основі біомаркерів, що визначаються у крові, і може дозволити проведення моніторингу ефективності лікування без необхідності ендоскопії.

Джерело: https://www.sciencedaily.com/releases/2021/10/211004104215.htm

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"