Вік та кишкова мікробіота

Дослідники з компанії Cedars-Sinai виявили, що старіння спричиняє значні зміни в мікробіоті тонкої кишки людини, відмінні від тих, що викликані ліками або впливом тієї чи іншої хвороби. Результати були опубліковані в журналі Cell Reports.

Висвітлюючи мікробні зміни, що відбуваються в тонкій кишці з віком, вживанням ліків та захворюваннями, вчені сподіваються виявити унікальні компоненти мікробіологічної спільноти для таргетної терапії та втручань, які могли б сприяти здоровому старінню.

У своєму дослідженні науковці з програми Cedars-Sinai Науки й технологій, асоційованих з медициною (MAST) аналізували зразки епітелію тонкої кишки, яка має довжину понад 600 см і має площу поверхні, що дорівнює площі тенісного корту, з метою дослідження мікробіоти та його взаємозв’язку зі старінням.

Це дослідження є першим у своєму роді, яке досліджує мікробний склад тонкої кишки осіб віком від 18 до 80 років. «Тепер ми знаємо, що на деякі популяції мікробів більш істотний вплив мають ліки, в той час, як інші більш уражені при певних захворюваннях. Ми виявили специфічні мікроби, на які, схоже, впливає лише хронологічний вік людини”, – коментує провідний автор дослідження, Ручі Матхур, ендокринолог та директор Центру амбулаторного лікування та освіти при діабеті.

21 століття називають “епохою кишкової мікробіоти”, оскільки вчені звертають значну увагу на роль трильйонів кишкових бактерій, грибків та вірусів, які можуть відігравати роль у здоров’ї та хворобах людини. Мікробіом – це назва генів, які живуть у цих клітинах. Дослідження показали, що порушення у «сузір’ях мікробного Всесвіту» можуть призвести до важких захворювань, включаючи гастроентерологічні захворювання, діабет, ожиріння та деякі неврологічні розлади.

 Хоча дослідники знають, що мікробна різноманітність у випорожненнях зменшується з віком, дослідники компанії Cedars-Sinai виявили бактерії в тонкій кишці, які вони називають “руйнівниками”, які збільшуються в числі з віком хазяїна і можуть бути причиною неприємних явищ і проблем зі здоров’ям. Мова йде про коліформні бактерії, нормальних мешканців кишечника. Вчені виявили, що коли ці паличкоподібні мікроби надмірно ростуть у тонкому кишечнику, що й відбувається по мірі того, як наш вік збільшується, вони чинять негативний вплив на решту мікробної популяції. За словами співавторки, Габріели Лейт, вони схожі на бур’яни в саду.

Дослідники також виявили, що з віком людини-господаря склад бактерій у тонкому кишечнику змінюється від переваги мікробів, які віддають перевагу кисню для власного обміну речовин, на користь організмів, які можуть вижити з меншою кількістю кисню.

Це дослідження є частиною поточного дослідження REIMAGINE компанії Cedars-Sinai: «Розкриття всієї мікробіоти кишечника та її зв’язків з генетичною, імунологічною та нейроендокринною екосистемами».

Джерело: https://www.sciencedaily.com/releases/2021/10/211001135901.htm

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"