Здоров’я ротової порожнини та запальні захворювання кишечника: який зв’язок

Здоров’я ротової порожнини та запальні захворювання кишечника: який зв’язок

Хоча багато людей часто відкладають на потім походи до стоматолога, останні дослідження продемонстрували, що наслідки цього зволікання можуть вийти за межі рота.

Нове спільне дослідження, проведене на базах медичної та стоматологічної шкіл U-M, дозволило виявити, що запальні захворювання кишечника (далі ЗЗК), від яких страждає приблизно 3 мільйони дорослих в США, можуть бути наслідком погіршеного стану і нехтуванням здоров’ям ротової порожнини.  Різноманітні хворобливі стани та недотримання належної гігієни ротової порожнини часто є відображенням загального здоров’я людини і навіть може бути причиною системних захворювань, від уражень серця до цукрового діабету.

Нобухіко Камада, PhD, доцент кафедри внутрішньої медицини у відділі гастроентерології, який протягом багатьох років вивчає мікробіоту, стверджує про наявність зв’язку між появою шкідливих, чужорідних видів бактерій у кишечнику людей із ЗЗК, які в нормі живуть у порожнині рота, причому дані про цей зв’язок з’являються у науковій літературі все частіше.  

Нове дослідження мишей, опубліковане в Cell, вказує на два шляхи, якими відбувається погіршення стану кишечника через мікроорганізми ротової порожнини.

 Перший шлях полягає у тому, що таке захворювання ясен як періодонтит, призводить до порушення балансу здорової мікробіоти порожнини рота зі збільшенням бактерій, що призводять до запалення спочатку у роті, а потім мігрують у кишечник.

 Однак одного лише своєчасного догляду за порожниною рота може бути недостатньо, щоб повністю ліквідувати запальні процеси в кишечнику.  Команда вчених продемонструвала, що пероральні бактерії можуть також посилити наявне запалення кишкової стінки.

За другим запропонованим шляхом періодонтит призводить до активації Т-клітин імунної системи (клітини, що відповідають за захист від багатьох патологій шляхом знищення хворобливих мікроорганізмів, які їх викликали) в роті.  Ці клітини мігрують до кишечника, де посилюють запалення.  Нормальний мікробний склад кишечника зберігає баланс між здоровими і хворобливими мікроорганізмами завдяки дії запальних та регуляторних Т-клітин. Але запалення ротової порожнини призводить до збільшення запальних Т-клітин, які мігрують до кишечника, де вони, залишивши звичайне середовище, в кінцевому підсумку викликають імунну відповідь кишечника, погіршуючи перебіг захворювання.

 Дані дослідження можуть допомогти у розробці нових методів лікування ЗЗК.

Джерело: https://medicalxpress.com/news/2020-06-ibd-mouth.html

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"