Бактерія для діагностики запальних захворювань кишечника

Важливим кроком на шляху клінічного застосування синтетичної біології є створення дослідниками Університету Райса бактерії з необхідними можливостями для діагностики захворювань людини.

Розроблений штам кишкових бактерій E. coli реагує на рН (позначення для кислотності середовища, відображає вміст іонів водню в ньому і свідчить про те, лужне чи кисле середовище. – прим. перекл.) і світиться, коли потрапляє у закислене середовище. Стан підвищеної кислотності називається ацидоз, і часто розвивається при загостренні запальних захворювань кишечника, таких як коліт, ілеїт та хвороба Крона.

 Науковці тестували створений мікроорганізм на мишах, що страждали на хворобу Крона, щоб показати, що ацидоз активує певний набір генів. Відповідна активація, як було з’ясовано раніше, спостерігалась під час активного запалення у хворих на хворобу Крона.

Співавтор дослідження Джеффрі Табор, лабораторія якого створила рН-чутливу бактерію, заявив, що її можна перепрограмувати, щоб замість флуоресцентних міток, що використовуються в експериментах, бактерія могла змінювати колір середовища при зміні його рН. Вчені пропонують додавати цю бактерію в їжу та додати в її генетичний матеріал інформацію про те, що колір має з’являтись саме при контакті з водою. Якщо випорожнення людини, в якої відбувається початок загострення хвороби Крона, потраплять у воду, колір води змінюється на блакитний. Така зміна кольору повинна сигналізувати пацієнтам про початок загострення, що є дуже важливим для своєчасного початку лікування та профілактики можливих ускладнень.

Все почалось із того, що дослідники вирішили виміряти значення рН у кишечнику, щоб зробити можливим раннє прогнозування загострень запальних захворювань кишечника. Але, як з’ясувалось, це є досить складною задачею для неінвазивних методів діагностики, тому вченим довелось обрати зовсім інший спосіб.

Зазвичай рН в кишечнику становить близько 7, що свідчить про нейтральну реакцію середовища (кислоти й основи знаходяться у балансі без переважання одних чи інших речовин), але при сильному запаленні при хворобі Крона рН сягає приблизно 3, що свідчить про значне закислення середовища.

Дана бактерія була протестована у клінічних дослідженнях на тваринах і Джеффрі Табор заявив, що вважає, що рН-чутлива бактерія може потенційно бути вдосконаленим для клінічних випробувань на людях через кілька років.

 Джерело: https://www.sciencedaily.com/releases/2021/05/210517102637.htm

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"