Терапевтична ендоскопія повинна стати мостом між медичними і хірургічними методами лікування запальних захворювань кишечника

Терапевтична ендоскопія повинна стати мостом між медичними і хірургічними методами лікування запальних захворювань кишечника

За словами представників колегії національних та міжнародних експертів з гастроентерології, запальних захворювань кишечника (далі ЗЗК) та інших галузей медицини, інтервенційна (або терапевтична) ендоскопія має зростаючу роль у лікуванні захворювань та несприятливих наслідків оперативних втручань.  (Ендоскопія – це різновид медичної діагностичної або лікувальної процедури, при якому в певну ділянку шлунково-кишкового тракту, або іншої порожнини тіла, вводиться гнучкий тонкий зонд у вигляді гумової трубки, на кінці якого прикріплена камера. Динамічне зображення з камери передається на екран, дозволяючи лікарю оглянути зсередини стан слизової оболонки, оцінити перебіг захворювання, наявність і вид запалення тощо, а також провести певні терапевтичні маніпуляції або взяти зразки тканин для дослідження. – прим. перекл.).

Ендоскопічна терапія досліджувалась і використовувалась при лікуванні численних станів і ситуацій, пов’язаних із ЗЗК, включаючи стриктури, гнійні утворення, пов’язані з колітом новоутворення, доброякісні та злоякісні, післяопераційні гострі або хронічні ускладнення, порушення прохідності кишечника.  Ендоскопічні терапевтичні методи включають балонну дилатацію (застосування спеціального балону для розширення звуженого просвіту кишечника. – прим. перекл.), стриктуротомію (ліквідація звужень хірургічним шляхом), розміщення стента (спеціальний каркас, що має вигляд металічної сітки у формі циліндру, для запобігання звуженню кишечника), фістулотомію (висічення патологічних сполучень кишечника із черевною порожниною, що утворились внаслідок запалення), ендоскопічну резекцію (видалення) слизової оболонки тощо.

Завдяки кращому розумінню процесу хвороби і перебігу ЗЗК, поліпшенню довгострокового впливу медикаментозної терапії, а також досягненням ендоскопічної технології, група науковців передбачає, що запровадження інтервенційної медицини у лікування ЗЗК стає невід’ємною частиною міждисциплінарного підходу до ведення пацієнтів зі складним перебігом хвороби.

Хоча хірургічний підхід пропонує негайне вирішення симптомів і полегшення механічних або неопластичних побічних явищ, він часто пов’язаний із післяопераційними несприятливими явищами та рецидивом захворювання. Терапевтична ендоскопія може бути унікальним мостом між медичними і хірургічними методами лікування.  Ендоскопічне ведення різноманітних ускладнень ЗЗК може допомогти зменшити або відкласти необхідність оперативного втручання або допомогти у веденні післяопераційних хворих, у яких виникли ускладнення.  В даний час чотири основних ускладнення піддаються ендоскопічному лікуванню: стриктури (надмірні звуження кишки), свищі (проривання стінки кишки назовні від її просвіту) або абсцеси (патологічні утворення у вигляді порожнин, заповнених гноєм) і пов’язані з хірургією несприятливі події.

Щоб задовольнити зростаючу потребу в ендоскопічному лікуванні ЗЗК, група національних і міжнародних експертів з гастроентерології, ЗЗК, передової ендоскопії, гастроінтестинальної рентгенології, гастроінтестинальної патології та освіти, колоректальної хірургії добровільно сформувала підспеціальну групу в 2018 році, яка координує клінічну, освітню та дослідницьку діяльність. Очікується, що їхня робота триватиме і розширюватиме можливості для пацієнтів із ЗЗК.

Джерело: https://www.news-medical.net/news/20190215/Therapeutic-endoscopy-has-an-expanding-role-in-the-treatment-of-IBD.aspx


Пов'язані Публікації

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: info@gofulllife.com.ua
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"