Терапевтична ендоскопія повинна стати мостом між медичними і хірургічними методами лікування запальних захворювань кишечника

Терапевтична ендоскопія повинна стати мостом між медичними і хірургічними методами лікування запальних захворювань кишечника

За словами представників колегії національних та міжнародних експертів з гастроентерології, запальних захворювань кишечника (далі ЗЗК) та інших галузей медицини, інтервенційна (або терапевтична) ендоскопія має зростаючу роль у лікуванні захворювань та несприятливих наслідків оперативних втручань.  (Ендоскопія – це різновид медичної діагностичної або лікувальної процедури, при якому в певну ділянку шлунково-кишкового тракту, або іншої порожнини тіла, вводиться гнучкий тонкий зонд у вигляді гумової трубки, на кінці якого прикріплена камера. Динамічне зображення з камери передається на екран, дозволяючи лікарю оглянути зсередини стан слизової оболонки, оцінити перебіг захворювання, наявність і вид запалення тощо, а також провести певні терапевтичні маніпуляції або взяти зразки тканин для дослідження. – прим. перекл.).

Ендоскопічна терапія досліджувалась і використовувалась при лікуванні численних станів і ситуацій, пов’язаних із ЗЗК, включаючи стриктури, гнійні утворення, пов’язані з колітом новоутворення, доброякісні та злоякісні, післяопераційні гострі або хронічні ускладнення, порушення прохідності кишечника.  Ендоскопічні терапевтичні методи включають балонну дилатацію (застосування спеціального балону для розширення звуженого просвіту кишечника. – прим. перекл.), стриктуротомію (ліквідація звужень хірургічним шляхом), розміщення стента (спеціальний каркас, що має вигляд металічної сітки у формі циліндру, для запобігання звуженню кишечника), фістулотомію (висічення патологічних сполучень кишечника із черевною порожниною, що утворились внаслідок запалення), ендоскопічну резекцію (видалення) слизової оболонки тощо.

Завдяки кращому розумінню процесу хвороби і перебігу ЗЗК, поліпшенню довгострокового впливу медикаментозної терапії, а також досягненням ендоскопічної технології, група науковців передбачає, що запровадження інтервенційної медицини у лікування ЗЗК стає невід’ємною частиною міждисциплінарного підходу до ведення пацієнтів зі складним перебігом хвороби.

Хоча хірургічний підхід пропонує негайне вирішення симптомів і полегшення механічних або неопластичних побічних явищ, він часто пов’язаний із післяопераційними несприятливими явищами та рецидивом захворювання. Терапевтична ендоскопія може бути унікальним мостом між медичними і хірургічними методами лікування.  Ендоскопічне ведення різноманітних ускладнень ЗЗК може допомогти зменшити або відкласти необхідність оперативного втручання або допомогти у веденні післяопераційних хворих, у яких виникли ускладнення.  В даний час чотири основних ускладнення піддаються ендоскопічному лікуванню: стриктури (надмірні звуження кишки), свищі (проривання стінки кишки назовні від її просвіту) або абсцеси (патологічні утворення у вигляді порожнин, заповнених гноєм) і пов’язані з хірургією несприятливі події.

Щоб задовольнити зростаючу потребу в ендоскопічному лікуванні ЗЗК, група національних і міжнародних експертів з гастроентерології, ЗЗК, передової ендоскопії, гастроінтестинальної рентгенології, гастроінтестинальної патології та освіти, колоректальної хірургії добровільно сформувала підспеціальну групу в 2018 році, яка координує клінічну, освітню та дослідницьку діяльність. Очікується, що їхня робота триватиме і розширюватиме можливості для пацієнтів із ЗЗК.

Джерело: https://www.news-medical.net/news/20190215/Therapeutic-endoscopy-has-an-expanding-role-in-the-treatment-of-IBD.aspx

Пов'язані Публікації

 • Блог, Новини на головній

  Вінницька Школа пацієнтів із Хворобою Крона та НВК

  Це перша Школа пацієнтів, яка відкриває всеукраїнський проєкт, направлений на підвищення рівня інформованість пацієнтів, лікарів та суспільства щодо природи ЗЗК, їх впливу на здоров’я, а також методів їх діагностики та лікування.
  На уроках нашої Школи пацієнти з Вінниці та області будуть мати змогу дізнатись нову, цікаву та корисну інформацію від відомих лікарів, дієтологів, психологів, поставити питання, які їх турбують, а також, за бажанням, взяти участь у психологічному тренінгу.

 • Новини на головній

  Що необхідно знати про хворобу Крона та стриктури кишечника

  Хвороба Крона – хронічне запальне захворювання, яке може розвинутися в будь-якій частині шлунково-кишкового тракту, який починається у роті та закінчується анусом. Пацієнти з хворобою Крона зазвичай можуть керувати своїми симптомами, але такий стан може призвести до додаткових ускладнень для здоров’я, наприклад, кишкових стриктур.

 • Новини на головній, Разное

  Нові технології в ендоскопічній діагностиці: крок у майбутнє без раку?

  Нові досягнення в ендоскопії дозволяють краще оцінити заживлення слизової оболонки та дисплазію (зміну структури, що надалі може переродитись у пухлинну тканину. – прим. перекл.) у пацієнтів із запальними захворюваннями кишечника (ЗЗК), згідно з новим оглядом від Reuters Health, Нью-Йорк.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"