Скринінг колоректального раку за допомогою аналізу мікробіоти

Скринінг колоректального раку за допомогою аналізу мікробіоти

У дослідженні, опублікованому 17 вересня 2021 року в журналі Cell Host & Microbe, повідомляється, що підвищена присутність деяких бактерій у складі кишкової мікробіоти свідчить про більшу ймовірність злоякісного переродження поліпів у товстій кишці. “Зростання захворюваності на колоректальний рак є серйозною проблемою для здоров’я, але мало відомо про склад та роль мікробіоти, пов’язаної з передраковими поліпами “, – йдеться у дослідженні.

Група вчених виявила, що кількість поширеної бактерії, не ентеротоксигенна (тобто, така, що не виробляє кишкових токсинів, які можуть всмоктуватись через стінку кишечника в кров і сприяти інтоксикації організму. – прим. перекл.) Bacteroides fragilis, була підвищена в біоптатах слизової оболонки пацієнтів, у кишці яких були знайдені поліпи.

Вчені також виявили чіткі характеристики мікробіоти кишечника, що відрізняють пацієнтів з поліпами від пацієнтів без поліпів, і встановили кореляцію між кількістю бактерій B. fragilis у зразках слизової оболонки та запаленням дрібних поліпів. Бактерія В. fragilis у пацієнтів з поліпами відрізняється своєю здатністю викликати запалення у порівнянні з такою ж бактерією в осіб, що не мають поліпів.

Вся ідея дослідження полягає в тому, що більшість людей дивляться на прогресуючий колоректальний рак і думають про мікробіом, але важко визначити, чи змінився склад мікробіоти, і коли саме відбулись ці зміни. Тому науковці вирішили піти іншим шляхом і з’ясувати, чи мікробіота може підштовхнути поліп до злоякісного переродження.

Накопичені дані свідчать про те, що для того, щоб вижити в середовищі, де відбуваються метаболічні та запальні зміни, нормальний здоровий кишечник і корисні та нейтральні бактерії можуть адаптуватися таким чином, що ця адаптація може саме сприяти запаленню, а не пригнічувати його.

Лише 5% поліпів у товстій кишці насправді перероджуються у злоякісні новоутворення. Провідний автор дослідження, Уільям ДеПаоло, ґрунтуючись на даних про те, що поліпи часто утворюються в одних і тих самих ділянках товстої кишки, висунув теорію, що нові скринінги, спрямовані на виявлення раку товстої кишки, можуть бути сфокусовані на пошуку ключових бактерій, що населяють кишечник, особливо цього конкретного штаму B. fragilis – до того, як передракові поліпи навіть розвинуться.

            Колоректальний рак є третьою провідною причиною раку в Сполучених Штатах, і його частота зростає серед молодих людей. Якби був доступний такий скринінг для виявлення змін мікробіоти, ще до того, як поліп навіть з’явиться, на думку ДеПаоло, це могло б стати ключовим фактором зниження цих показників. Наступний крок, за його словами, – це розширення вибірки дослідження з метою визначити, чи можна використати зразок фекалій як сурогат для біопсії слизової оболонки.

Джерело: https://www.sciencedaily.com/releases/2021/09/210917110850.htm

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"