Чи серце в небезпеці, якщо уражений кишечник?

Наукові співробітники University Hospitals Harrington Heart & Vascular Institute у Клівленді, штат Огайо, Мухаммед Панхвар і доктор медичних наук Махазарін Гінволла нещодавно завершили дослідження більш ніж 22 мільйонів пацієнтів, результати якого свідчать про сильну кореляцію між запальними захворюваннями кишечника (далі ЗЗК) і розвитком серцево-судинних захворювань та інфарктів. Дослідження під назвою «Ризик інфаркту міокарда у пацієнтів із запальними захворюваннями кишечника» було представлено на зустрічі Американського коледжу кардіологів у 2018 році в Орландо, штат Флорида.

Вже давно визнано, що запалення грає ключову роль у розвитку серцево-судинних захворювань. За приблизною оцінкою Центрів контролю за захворюваннями (Centers for Disease Control, CDC) близько 3 мільйонів американців страждають від ЗЗК, а з кожним роком діагностується 70 000 нових випадків. Хоча дослідження показали чіткий взаємозв’язок підвищеного ризику ушкодження серця та судин із іншими хронічними запальними захворюваннями, такими як системний червоний вовчак і ревматоїдний артрит, досі не було чітких даних відносно наявності цього зв’язку із ЗЗК.

У чому ж полягала сутність дослідження? Вчені Панхвар і Гінволла обрали інфаркт міокарда (серцевий напад) як показник серцево-судинних захворювань для своїх досліджень. Вони використовували IBM’s Explorys (Американська база даних. – прим. перекл.), яка об’єднує електронні медичні записи з 26 систем охорони здоров’я по всій країні. Трьох річне дослідження показало, що у більш ніж 22 мільйонів пацієнтів, серцеві напади були майже вдвічі частішими у пацієнтів із ЗЗК (5,9% у пацієнтів з ЗЗК порівняно з 3,5% у пацієнтів без цієї групи захворювань). Вони також виявили, що традиційні фактори ризику серцево-судинних захворювань, такі як високий кров’яний тиск, цукровий діабет і тютюнопаління, також були більш поширеними серед пацієнтів із ЗЗК. Після коригування вікових, расових, статевих та традиційних факторів ризику, доктор Панхвар та його колеги виявили, що у пацієнтів із ЗЗК було приблизно на 23% більше шансів на серцевий напад.

Доктор Панхвар та його колеги також зауважили, що найвищий ризик був у молодих пацієнтів (менше 40 років), тоді як ЗЗК зазвичай діагностують у віці 15-30 років. Ранній вік при постановці діагнозу і жіноча стать пов’язаний з підвищеним рівнем запалення і більш агресивним і інвалідизуючим перебігом захворювання.

«Непропорційно підвищений рівень запалення у молодших пацієнтів, які, можливо, не мають традиційних факторів ризику серцевих захворювань, може пояснити підвищений ризик, що спостерігається у цих пацієнтів, – пояснює д-р Панвар. Ми сподіваємося, що наше дослідження заохочує клініцистів до більш агресивного дослідження цих пацієнтів на захворювання серця».

«Наше дослідження значно збільшує кількість літератури, що висвітлює хронічне запалення ЗЗК як фактор, що грає певну роль у розвитку серцево-судинних захворювань», – додає доктор Гінволла, який також є доцентом у Case Western Reserve. «Лікарі, які доглядають за пацієнтами з традиційними факторами серцево-судинного ризику, які також мають ЗЗК, повинні правильно оцінювати роль цих захворювань». Дослідження також наголошує на нових групах осіб, які можуть перебувати на особливо високому рівні ризику. Це молоді жінки та афроамериканці, які потребують більш ретельного моніторингу та профілактичного скринінгу.

Джерело: https://bit.ly/2Fyk9du

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected].com.ua
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"