Зуби та запальні захворювання кишечника

Багато людей не звертають на це увагу, але на здоров’я зубів може серйозно вплинути запальні захворювання кишечника.
Дослідженнями встановлено, що у людей із ЗЗК є підвищений ризик розвитку карієсу та оральних інфекцій. Причини не повністю відомі, але вважається, що їх багато. Вони можуть бути пов’язані зі зміною імунної системи внаслідок ЗЗК та з дієтою. Також може бути зв’язок між прийомом препаратів на основі стероїдів – які часто використовуються для лікування спалахів хвороби Крона та виразкового коліту – та ослабленням зубів.
Нижче наведено короткий перелік деяких причин, через які пацієнти із ЗЗК можуть страждати від захворювання зубів та ясен.
Ліки для лікування ЗЗК
Ліки на основі стероїдів можуть призвести до втрати кальцію з кісток, що може призвести до остеопорозу. Це також може зменшити кальцій у зубах, спричиняючи їх ослаблення, що далі може призвести до руйнування зубів.
Внаслідок цього важливо переконатися, що пацієнт отримує достатню кількість кальцію зі свого раціону та харчових добавок, щоб зберегти зуби та кістки міцними.
Дієта
Багато людей із ЗЗК постійно намагаються знайти продукти, які вони можуть нормально перетравити та поповнити організм необхідними калоріями. Для деяких людей це може призвести до дієти з високим вмістом цукру, для інших – низькою кількістю необхідних поживних речовин. Незалежно від причини, на зуби впливають обидва фактори.

Наявність зайвої кислоти у роті
Деякі люди із ЗЗК страждають від того, що шлункова кислота / жовч потрапляють у рот. Додаткова кислотність порожнини роту також може бути викликана поганим здоров’ям кишечника, яке може бути виявлено у хворих на ЗЗК.
Кислі продукти і напої (такі як фруктові соки та газовані напої) можуть збільшити кількість кислоти у роті. Кислота погана для зубів і може спричинити руйнування емалі на них. Кислота у роті також сприяє виникненню нальоту (бактерій, які можуть викликати захворювання ясен) та гінгівіту (запалення ясен).
Джерело: https://www.ibdrelief.com/learn/complications-of-ibd/teeth-and-ibd?fbclid=IwAR260UmZRufFrUgfhFKINV4pJMEHUguoS5LWhdG4OUG90eT4xjEdK61kreM

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"