Протитуберкульозна терапія

Протитуберкульозна терапія для підтримки ремісії при хворобі Крона

В якості однієї з можливих причин розвитку хвороби Крона було припущено участь туберкульозних бактерій через схожість між ураженнями, що виникають при хворобі Крона і при туберкульозі, при їх розгляданні під мікроскопом. У чотирьох дослідженнях вивчали застосування протитуберкульозної терапії з метою зменшення ймовірності повторного захворювання пацієнтів з неактивною формою хвороби Крона. Результати цих досліджень дозволяють припустити, що таке лікування може бути ефективним для цієї мети. Однак цей висновок не був остаточно доведено, і протитуберкульозна терапія не повинна використовуватися для лікування хвороби Крона без проведення додаткових досліджень.


Що таке хвороба Крона?

 

Хвороба Крона – це хронічне запальне захворювання, яке може вражати будь-який відділ шлунково-кишкового тракту і може виникнути у людей будь-якого віку. Загальні симптоми включають втрату ваги, діарею і болі в животі. Коли у людей з хворобою Крона виникають ці симптоми, хвороба знаходиться в активній стадії. Коли у пацієнтів припиняються симптоми хвороби, їх хвороба, як кажуть, перебуває в стадії ремісії.


Питання огляду

 

Профілактика рецидиву (повернення симптомів) є важливою метою в лікуванні хвороби Крона. На даний момент не існує лікування, яке може повністю запобігти рецидив і не має значущих побічних ефектів. В якості однієї з можливих причин хвороби Крона було припущено участь бактерій туберкульозу через схожість між ураженнями, що виникають при хворобі Крона і при туберкульозі, при їх розгляданні під мікроскопом. Ми вирішили дізнатися, чи краще протитуберкульозна терапія, ніж плацебо, для підтримці ремісії у пацієнтів з хворобою Крона.


Що таке протитуберкульозна терапія?

 

Протитуберкульозна терапія зазвичай складається з комбінацій антибіотиків і ліків, що відносяться до антибактеріальних засобів.


Що вивчили дослідники?

 

Дослідники вивчили, чи підтримує протитуберкульозна терапія ремісію у пацієнтів з хворобою Крона і заподіює вона яку-небудь шкоду (побічні ефекти). Дослідники провели пошук медичної літератури по 22 червня 2015 року.

 

Що виявили дослідники?

 

Дослідники виявили 4 дослідження, які включали в цілому 206 учасників. Всі дослідження були невеликими за розміром (обсягом вибірки) і їх якість було неясним. У цих дослідженнях порівнювали протитуберкульозну терапію (тобто клофазімін або комбіновану терапію з клофазімін, рифампіцином, етамбутолом і дапсоном або комбіновану терапію з кларитроміцином, рифабутином і клофазімін) з плацебо (неактивні таблетки). Протитуберкульозна терапія може уявити велику користь в порівнянні з плацебо в профілактиці рецидиву в учасників з хворобою Крона в стадії ремісії. Однак цей результат є досить невизначеним через неясного якості досліджень і невеликого числа проаналізованих пацієнтів. В учасників, які отримали протитуберкульозну терапію, було виявлено більше побічних ефектів, ніж у учасників, які отримали плацебо. Загальні побічні ефекти включали оборотне почервоніння шкіри і висип. У чотирьох дослідженнях повідомляли про відсутність серйозних побічних ефектів. Необхідні подальші дослідження, щоб забезпечити більш високу якість доказів для використання протитуберкульозної терапії для підтримки ремісії у людей з неактивної форми хвороби Крона.

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"