Дріжджі і хвороба Крона: чи є зв’язок?

 

Бактерії в кишечнику людей із хворобою Крона відрізняються від таких у здорових осіб не лише значно біднішим, але і зміненим складом: корисні представлені у мінімальній кількості або зовсім відсутні, деякі а патогенні та умовно-патогенні наявні. 

 

Гриби також можуть жити в кишечнику, але про них наразі мало відомо. У багатьох людей із хворобою Крона в тонкому кишечнику знаходять антитіла, специфічні для деяких грибів, але рідкісні за відсутності цієї патології. Раніше науковці виявили хімічні маркери грибів у випорожненнях пацієнтів із запальними захворюваннями кишечника (далі ЗЗК), а також з’ясували, що деякі компоненти грибів зупиняють загибель бактерій.

 

У 2015 році було знайдено, що кишечник людей з хворобою Крона населений високим числом Saccharomyces (дріжджі) в обох групах, і Candida (інший тип дріжджів) в одній групі.  Західна дієта, як правило, містить велику кількість дріжджових клітин, особливо Saccharomyces, які здатні, в експериментах на мишачих моделях, спровокувати розвиток запального процесу.

 

            В осіб, у кишечнику яких було виявлено Saccharomyces у великих кількостях, спостерігалося зменшення «хороших» бактерій, що називаються Faecalibacterium, що може свідчити про негативний вплив цих грибів на мікробіоту, але ці дані потребують подальшого вивчення. Джерело: https://www.crohnsandcolitis.org.uk/research/projects/the-role-of-fungi-in-crohns-disease

 

Нещодавно опубліковане дослідження виявилось досить приголомшливим. Дріжджі Malassezia, знайдені в жирній шкірі і фолікулах шкіри голови, пов’язані зі шкірними захворюваннями, включаючи лупу.  Ці мікроскопічні гриби також опиняються в кишечнику, але невідомо, як і що вони там роблять.

 

 “Ми були здивовані, коли виявили, що Malassezia restricta частіше зустрічається на поверхнях кишкової тканини у пацієнтів із хворобою Крона, ніж у здорових людей”, – коментує співавтор Девід Андерхілл з Cedars-Sinai в Лос-Анджелесі.”Крім того, присутність Malassezia була пов’язана з загальною варіацією в гені, який, як відомо, має важливе значення для імунітету до грибів – генетична «підпис», більш поширена у пацієнтів з хворобою Крона, ніж у здорової популяції”.

 

                Поява таких грибів як M. restricta у кишці – і реакція господаря на ці гриби – можуть бути чинником загострення симптомів, які сприяють захворюванню в підгрупі пацієнтів із хворобою Крона, говорить співавтор Хосе Лімон.

 

                Дослідники спочатку виявили, що гриби присутні у складі мікробіоти мишей і що імунітет проти цих грибів допомагає контролювати запалення кишкової стінки.  У мишей присутність M. restricta погіршило перебіг коліту.

 

                Дослідники виявили кілька асоційованих із слизовою оболонкою грибів, що у значній кількості були присутні в пацієнтів із хворобою Крона.  Зокрема, M. restricta була підвищена у пацієнтів Крона з генетичною варіацією, відомою як алель ризику ЗЗК CARD9. Ця мутація підвищує здатність імунних клітин вивільняти запальні речовини, які називаються цитокінами, у відповідь на присутність Malassezia.

 

                Команда стверджує, що наступним кроком буде вивчення того, чи видалення цього грибка з мікробіоми кишечника в цій підгрупі пацієнтів призведе до полегшення симптомів.

 

Джерела:

https://www.sciencedaily.com/releases/2019/03/190305112836.htm

https://www.news-medical.net/news/20190306/Common-fungus-found-on-skin-may-cause-inflammatory-bowel-disease.aspx

 

 

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: info@gofulllife.com.ua
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"