Додаток для смартфону для пацієнтів із запальними захворюваннями кишечника: фантастика чи майбутнє?

Додаток для смартфону для пацієнтів із запальними захворюваннями кишечника: фантастика чи майбутнє?

Більшість додатків для смартфонів, призначених для використання особами із запальними захворюваннями кишечника (далі ЗЗК), мають серйозні недоліки, включаючи відсутність науково обґрунтованої наукової бази та клінічної перевірки, стверджують дослідники.

Нещодавно, після проведеного огляд 56 мобільних програм для здоров’я (mHealth) для смартфонів Apple і Android, науковці виявили, що наведені недоліки є спільними для всіх додатків, незважаючи на широкий інтерес пацієнтів до отримання інформації через програми та / або соціальні мережі.

Доктор Dr. Linda A. Feagins, яка працює в Dallas VA Medical Center, штат Техас, та її колега, Dr. Michael Kelso, знайшли 25 додатків для Android, 15 додатків для iOS і 16 додатків Android / iOS, всі – англійською мовою та доступні через Google Play або Apple App Store. Але, одним із суттєвих мінусів даних программ є те, що вони призначені саме для пацієнтів певних медичних закладів у Америці, наприклад, University of California, Los Angeles Center for IBD та Mount Sinai Hospital у Нью-Йорку.

Також, як відмічають вчені, менше 10% програм зосереджені на допомозі в діагностиці порушень власного стану, дистанційних консультацій та інструментів управління хронічними захворюваннями, таких як анкети, оцінки симптомів, звітування про побічні ефекти та рекомендації щодо самостійного управління.

 Інтеграція з електронними медичними даними, приватність і безпека для захисту особистої інформації про здоров’я в даних додатках є недостатньо досконалими для повноцінної роботи.

Автори також вказують на “розрив узгодженості” між тим, що пацієнти хочуть від програми, і тим, що гастроентерологи визначають як пріоритет.  “Лікарі можуть не схвалювати інструменти, якими користуються пацієнти, які, в свою чергу, можуть не вважати за необхідне або корисне завершити планування харчування або заповнити щоденники симптомів”, – пишуть вони. “Більше того, навіть якщо пацієнти активно займаються мобільним застосуванням медичного додатка, їхній лікар повинен теж використовувати його. В іншому випадку не тільки буде втрачена можливість зібрати додаткові дані про поточний стан хворого, але критична інформація про його стан може бути проігнорована, що може спричинити додаткову шкоду хворому”.

Проте, додають вони, враховуючи, що певні додатки містять багато цікавої та корисної інформації, (наприклад, важливі симптоми, на які треба звертати увагу першочергово), необхідно, перед вибором, навести необхідні довідки про кожен із них. Авторами можуть бути організатори онлайн-форумів або груп підтримки, тому така програма є корисною в плані інформаційної або психосоціальної допомоги, але обов’язково проконсультуватись зі спеціалістом, перш ніж сліпо вірити їй. Вчені радять шукати програми, розроблені за участю лікаря та опубліковані академічними медичними центрами або подібними організаціями, які надають сучасні та точні навчальні дані, інструменти самоконтролю за перебігом хвороби та дозволяють передавати дані або в інший спосіб полегшувати взаємодію між пацієнтом і лікарем”.

Джерело: https://wb.md/2GKuhAL

Залишити коментар

Ваша email адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля помічені.*

Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"