Рекомендації для хворих з ХК і НВК

 

 

Європейська організація з вивчення хвороби Крона та колітів (European Crohn’s and Colitis Organisation, ECCO) і Європейська федерація асоціацій пацієнтів з хворобою Крона та неспецифічним виразковим колітом (European Federation of Crohn’s and Ulcerative Colitis Associations, EFCCA) випустили рекомендації для пацієнтів з хворобою Крона (ХК) неспецифічним виразковим колітом (НВК).

Хвороба Крона та неспецифічний виразковий коліт, скорочено ХК і НВК відповідно, належать до групи хронічних запальних розладів кишечника, які називають також запальними захворюваннями кишечника (ЗЗК). ЗЗК — це імуноопосередковані захворювання, що розвиваються в пацієнтів з генетичною схильністю, які піддаються впливу відповідних, але ще не встановлених факторів навколишнього середовища.

Ці рекомендації стосуються діагностики та лікування ХК та НВК, описують симптоми у т.ч. позакішкові та методи діагностики. Велика увага приділяється прогнозуванню перебігу хвороби, а також спостереженням за активністю захворювання та успішністю лікування.

Декілька розділів Рекомендацій присвячені медикаментозному лікуванню активної стадії хвороби Крона та неспецифічного виразкового коліту, у тому числі альтернативної терапії. Також приділяється увага підтримки пацієнтів  у періоди ремісії.

Розкрити випадки, при яких необхідно хірургічне втручання, варіанти хірургічного втручання та підготовка пацієнтів до хірургічного втручання.

Велика увага у Рекомендаціях приділяється наслідкам хвороби, зокрема розвитку колоректального раку , а також позакішковим проявам, таким як, ураження кісток, шкірні прояви, захворювання очей, тощо. 

Більш детально:

Рекомендації Європейської організації з вивчення хвороби Крона та колітів (European Crohn’s and Colitis Organisation, ECCO) і Європейської федерації асоціацій пацієнтів з хворобою Крона та неспецифічним виразковим колітом (European Federation of Crohn’s and Ulcerative Colitis Associations, EFCCA) для пацієнтів з хворобою Крона. Рекомендації

Рекомендації Європейської організації з вивчення хвороби Крона та колітів (European Crohn’s and Colitis Organisation, ECCO) і Європейської федерації асоціацій пацієнтів з хворобою Крона та неспецифічним виразковим колітом (European Federation of Crohn’s and Ulcerative Colitis Associations, EFCCA) для неспецифічним виразковим колітом. Рекомендації

 

Джерела:

https://www.ecco-ibd.eu/publications/ecco-efcca-patient-guidelines/cd-patient-guidelines/cd-patient-guidelines-in-ukrainian.html

https://www.ecco-ibd.eu/publications/ecco-efcca-patient-guidelines/uc-patient-guidelines/uc-patient-guidelines-in-ukrainian.html
Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.
Артур Шопенгауер (1788 – 1860), німецький філософ

Адреса і контакти

Тел.: +38-050-382-1309 Сотскова Олена
Тел.: +38-097-665-8577 Олесандра Асєєва
Тел.: +38-097-772-9828 Сучкова Катерина
Ел. пошта: [email protected]
Facebook: gofulllife

Створено за підтримки біофармацевтичної компанії "Такеда Україна"